Sobków. Ponad 70 załóg z całej Polski stanęło na starcie zmagań rajdowych SJCAM Super Rally/Puchar Can-am 2019. Zawodnicy walczyli o tytuł mistrza zimy na urokliwych trasach w okolicy miejscowości Staniowice.

Od wczesnego rana na ulicach Sobkowa i Staniowic słychać było ryk silników pojazdów wyścigowych ssv, quadów i samochodów terenowych.

– Są przygotowane dwa odcinki, każdy po około 10 km, powtarzane cztery razy. Trasy są dobrze przygotowane, mają mnóstwo zakrętów, jest dużo śniegu. Warunki są bardzo dobre, a do tego jest jeszcze bardzo malownicza okolica. W Sobkowie jesteśmy po raz pierwszy i rozpoczynamy tu tegoroczną edycje zawodów. W sumie planujemy dziewięć rajdów w różnych miejscach w Polsce – powiedział „Gazecie Jędrzejowskiej” organizator zawodów Krzysztof Biel.

Do rywalizacji stanęło ponad 70 załóg z terenu całej Polski. Jak powiedział wójt Tomasz Chaja, w grudniu zgłosili się do niego przedstawiciele organizatorów rajdu Krzysztof Biel i Tomasz Gwóźdź, którzy zaproponowali, by na terenie gminy i przy jej współpracy obył się zimowy rajd Super Rally.

– Wyraziłem zgodę, ponieważ uważam, że tego typu impreza to świetna promocja naszej gminy – powiedział wójt Sobkowa.