Jędrzejów. Owacją na stojąco podziękowała publiczność artystom z zespołu „Mazowsze” za piękny i wyjątkowy koncert w klasztorze oo. Cystersów.

Koncert „Mazowsza” był ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Bilsko 100 artystów, kilkanaście osób ekipy technicznej, odpowiedzialnej za tony sprzętu i stroje – wszystko wymagało wcześniejszego przygotowania i ogromu pracy. Ale efekt końcowy był imponujący: nagłośnie i światła – wszystko zagrało jak należy.

Występ zespołu „Mazowsze” pod dyrekcją Jacka Bonieckiego uświetnił trzy ważne rocznice obchodzone w tym roku: 800-lecia przybycia Wincentego Kadłubka do Jędrzejowa, 100-lecie odzyskania niepodległości, a także 70-lecie powstania zespołu.

Po koncercie Jacek Boniecki podzielił się swoimi refleksami.

– Koncertem w klasztorze cystersów „Mazowsze” rozpoczęło sezon artystyczny 2018/2019. Przed nami jeszcze blisko 70 występów, zarówno w kraju, jak i zagranicą. To dla nas szczególny rok, rok jubileuszu 70-lecia powstania zespołu. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tutaj gościć. Publiczność wyjątkowa i wspaniała, to jest fenomen. Ale to jest fenomen miejsca, które jest przygotowane do odbioru kultury; miejsce, gdzie od ponad 20 lat odbywają się muzyczne spotkania. Podczas dzisiejszego koncertu po raz pierwszy wykonaliśmy pieśni patriotyczne, które znalazły się na naszej pierwszej płycie z tymi utworami. Zresztą, koncert celowo mieścił w sobie muzykę religijną, patriotyczną i ludową, bo pokazać, że „Mazowsze” w swoim całym 70-letnim dorobku prezentowało i prezentuje wszystkie te gatunki. Taki repertuar wpisuje się we wszystkie ważne rocznice – stwierdził Jacek Boniecki.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego niezapomnianego i wyjątkowego koncertu: strażakom z OSP Prząsław, funkcjonariuszom policji, pracownikom Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie, Łukaszowi i Mateuszowi Góreckim z firmy „Elgór”, Wiesławowi Barańskiemu z hotelu „Andreovia” oraz Jolancie Szczepańczyk z restauracji „Gracja”.

Przed nami jeszcze trzy festiwalowe wydarzenia: 11 sierpnia – koncert chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”; 18 sierpnia – koncert słowno-muzyczny „Niepodległa w rodzinie Jana Pawła II”, wystąpią: Maciej Zakościelny – aktor, Jakub Gąska – tenor, Robert Grudzień – organy; 26 sierpnia (niedziela) – koncert finałowy, w którym wystąpią: Alicja Węgorzewska – mezzosopran i Robert Grudzień – organy i fortepian.

Początek wszystkich koncertów o godz. 19.00. Wstęp wolny.