Po naszej interwencji: nowe tablice na rozkłady jazdy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jędrzejów. Po naszym artykule na temat braku rozkładów jazdy i złego stanu tablic na przystankach komunikacji publicznej, Urząd Miejski przystąpił do ich wymiany.

W lipcu i w sierpniu na interwencję czytelników „Gazet Jędrzejowskiej” podjęliśmy tematy związane z komunikacją publiczną w Jędrzejowie, a w zasadzie z panującym chaosem informacyjnym i brakiem czytelnych aktualnych rozkładów jazdy. Zawarta w artykułach krytyka skłoniła władze miejskie do działania.

– Zakupiliśmy kilka nowych słupków z tablicami na rozkład jazdy, tzw. kombo. Jeden z nich został postawiony przy dworcu kolejowym i przy ul. Reymonta. Inne zostaną postawione w newralgicznych punktach, m.in. na ul. Kieleckiej i Pińczowskiej. Tablice montują pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Powieszone zostały rozkłady jazdy. Zwróciliśmy się również z prośbą do przedstawicieli firm wykonujących przewozy o dostarczenie aktualnych rozkładów jazdy. Niektórzy dostarczyli, inni sami je przyklejają, a jeszcze inni zignorowali. Mamy nadzieję, że uda się nam poprawić informację – stwierdziła Marta Pędzik-Prawda, naczelnik wydziału inwestycji.