„Piersi” i „Bracia” wstąpią w Sędziszowie i Jędrzejowie

herb_jedrzejowa

Powiat. Zbliżające się obchody dni miast będą okazją do występu znanych gwiazd estrady. W Sędziszowie wystąpi zespół „Piersi”, a w Jędrzejowie – grupa „Bracia”.

Dni Jędrzejowa odbędą się w na początku czerwca. Jedną z atrakcji ma być występ zespołu „Bracia”, który tworzą Piotr i Wojciech Cugowscy, synowie Krzysztofa Cugowskiego z „Budki Suflera”. Zespół powstał w 1997 r. w Lublinie, ale za oficjalny początek działalności uznaje się 2001 r., kiedy to do Piotra i Wojciecha dołączyli Krzysztof Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego niedługo potem zastąpił Robert Markiewicz. Obecnie grupa występuje w składzie: Piotr Cugowski – śpiew, Wojciech Cugowski – gitara i śpiew, Tomasz Gołąb – gitara basowa, Jarosław Chilkiewicz – gitara, Bartłomiej Pawlus – perkusja.

Z kolei zespół „Piersi” wystąpi 24 czerwca na terenie bazy rekreacyjno-sportowej podczas obchodów Dni Sędziszowa.

17 czerwca w Małogoszczu wystąpi zespół „Żuki”, który m.in. wykonuje covery grup „The Beatles”, „Led Zeppelin”, „Free”. „Żuki” od początku lat 80. Grają w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal) i Jerzy Bołka (perkusja).

W Małogoszczu zagra również zespół disco polo „Jorrgus”, którego najbardziej rozpoznawalnym przebojem jest piosenka „Ja chcę mieć żonę”. Grupa startował w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2009 r., była też kilkakrotnie nagradzana na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo & Dance.

Podczas Dni Wodzisławia, które odbędą się 2 lipca, także wystąpi zespół „Jorrgus”, a także grupa „Lachersi”, założona w 2012 r. przez Tomasza Jarosza i Macieja Niecia. „Lacherci” prezentują ludową muzykę Sądecczyzny we współczesnych aranżacjach.

W Wodzisławiu zaprezentują się także zespoły „Lili” i „Bueno Qulit”.