Powiat. Trwa batalia o pozyskanie głosów mieszkańców. W niedzielę odbyła się powiatowa konwencja wyborcza PSL, w poniedziałek kandydatów PiS wspierała była premier Beata Szydło.

Na konwencji PSL, która odbyła się w Centrum Kultury w Jędrzejowie, zaprezentowano kandydatów na wójtów i burmistrzów oraz na radnych do gmin, powiatu i sejmiku wojewódzkiego, startujących ramienia tego stronnictwa lub przez nie popieranych. Nastroje były nad wyraz bojowe, starosta Edmund Kaczmarek zapowiedział nawet wyborcze zwycięstwo. Z jego wypowiedzi, a także z głosów innych mówców wynikało, że głównym rywalem jest Prawo i Sprawiedliwość.

– Wygramy wybory, bo idziemy służyć ludziom, a nie jak nasi polityczni przeciwnicy, których celem jest władza. Tym się od nich różnimy, że w sercach mamy służbę dla mieszkańców powiatu. Nie musimy nosić w klapach białoczerwonych odznak, bo ojczyznę mamy w sercu – mówił starosta Edmund Kaczmarek.

W poniedziałek późnym popołudniem do Małogoszcza przyjechała była premier Beata Szydło, by wesprzeć Michała Molendę, kandydata PiS na burmistrza. Została ona entuzjastycznie przywitana przez mieszkańców, którzy tłumnie przyszli na Rynek. B. Szydło powiedziała, że wiele zmian PiS chce wprowadzić poprzez samorząd, który ma bardzo duży wpływ na rozwój województw, powiatów i gmin.

– Będziemy wspierać tych, którzy w naszym imieniu będą dbali o rozwój lokalnych społeczności – mówiła była premier, która zaapelowała również o jedność Polaków oraz zgodne budowanie wspólnoty.

Michał Molenda mówił z kolei, że ma świetną drużynę, która kocha Małogoszcz.

– Chcemy pracować dla miasta i jego mieszkańców. Damy radę, wygramy wybory – mówił M. Molenda.