Nowe oświetlenie w parku i na ul. Okrzei

Hexakopter_5

Jędrzejów. Kontynuowane są prace przy poprawie estetyki małego parku przy ul. Przypkowskiego. Do końca listopada ma tam stanąć siedem ozdobnych lamp parkowych.

Wiosną tego roku zamontowano ławki i postawiono kosze na śmieci, wcześniej ułożono alejki z kostki. Teraz będzie zainstalowane oświetlenie.

– Będzie to siedem lamp ozdobnych z oświetleniem ledowym. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ponad 39 tys. zł. Planujemy także przeprowadzenie pielęgnacji drzew, gdyż jest ich tam dużo i trzeba prześwietlić konary, a być może i kilka wyciąć – powiedziała Marta Pędzik-Prawda, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

Jeśli chodzi o budowę oświetlenia w innych częściach miasta, to na ul. Okrzei rozpocznie się pierwszy etap wymiany słupów i lamp. Zostaną zainstalowane energooszczędne lampy sodowe.

– Rozpoczniemy od odcinka pomiędzy ul. Armii Krajowej a sklepem Lewiatan. Wymiana oświetlenia na ul. Okrzei jest podzielone na etapy, bo jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Za pierwszy etap trzeba zapłacić ponad 90 tys. zł. Prace będą kontynuowane w kolejnych latach – powiedziała naczelnik M. Pędzik-Prawda.