Nowe obwody szkolne w Jędrzejowie – duże obawy rodziców

SP_Potok

Jędrzejów. Do naszej redakcji dzwonią zaniepokojeni rodzice w sprawie organizacji sieci w szkół. Podkreślają, że jest sporo niewiadomych, szczególnie jeśli chodzi o obwody Szkoły Podstawowej nr 2 i powstającą na bazie Gimnazjum nr 1 Szkoły Podstawowej nr 5.

Najczęściej rodzice zadawali pytanie, czy będzie przymus wysłania dziecka do SP nr 5, jeśli dziecko będzie należało do tego obwodu.

W rozmowie z „Gazetą Jędrzejowską” burmistrz Marcin Piszczek wyjaśnił, że to, do której szkoły pójdą dzieci, będzie zależało jedynie od woli rodziców.

– Nie będzie rozwiązań „siłowych”, choć jest taka możliwość, że część klas z „dwójki”, gdzie w tej chwili ze względu na dużą liczbę uczniów jest system dwuzmianowy, przeniesiemy do Szkoły Podstawowej nr 5. Jakie klasy powstaną w nowej szkole, zależy od rodziców. Przy opracowywaniu arkuszy organizacyjnych szkół brane będą pod uwagę informacje o ilość dzieci w obwodzie, ale dzisiaj naprawdę trudno powiedzieć, jak postąpią rodzice. W trakcie planowanych spotkań z rodzicami będziemy te sprawy wyjaśnić. Będziemy też prosić rodziców, by zastanowili się nad posłaniem dzieci do nowej szkoły, bo to jest piękny obiekt, ze świetnym zapleczem sportowym, a przede wszystkim dobrą kadrą – powiedział burmistrz Marcin Piszczek.

Poniżej podajemy obwody szkolne w Jędrzejowie:

Szkoła Podstawowa nr 2: ulice: 11 Listopada (nieparzyste od nr 1 do 63 i parzyste od nr 2 do nr 68), Mickiewicza, Dygasińskiego (do nr 56), Piłsudskiego, Walerona, Browarna, Dębowa, Sędka, Duh-Imbora, Głowackiego, Przypkowskiego (nieparzyste od nr 1 do nr 37 i parzyste od nr 2 do nr 48), Górna, Sienkiewicza, Jasionka, Słowackiego, Niemirskiego, Jeżewskiego, Klonowa, Lipowa, Konopnickiej, Kopernika, Murawiec, Partyzantów, Sadowa, Słoneczna, Żeromskiego, Strażacka (nieparzyste od nr 1 do nr 13 i parzyste od nr 4 do nr 18), Topolowa, Wiejska, Wiosenna, Krasińskiego i Spacerowa.

Szkoła Podstawowa nr 3, ulice: 11 Listopada (nieparzyste od nr 65 do końca i parzyste od nr 70 do końca), 3 Maja (nieparzyste od nr 131 do końca i parzyste od nr 122 do końca), Armii Krajowej, Kadłubka, Klasztorna, Kolejowa, Reja, Nowa, Okrzei, Osiedlowa, Parkowa, Dmowskiego, Słodowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Konarskiego, św. Barbary (nieparzyste od nr 15 do końca i parzyste od nr 12 do końca), Wilanowska, Reymonta, Wspólna Zamoście, Blokowa, Torowa oraz miejscowości: Brzeźnica, Sudół, Węgleniec, Wilanów.

Szkoła Podstawowa nr 4, ulice: Artymiaka, Dygasińskiego (od nr 57 do końca), Bajkowa, Batalionów Chłopskich, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Cicha, Dojazd, Karczewskiego, Przypkowskiego (nieparzyste od nr 39 do końca i parzyste od nr 50 do końca), Kurka-Halnego, Jana III Sobieskiego, Jaśminowa, Kwiatowa, Mieszka I, Przemysłowa, Słowiańska, Szansa, Warsztatowa i Wesoła.

Szkoła Podstawowa nr 5, ulice: 3 Maja (nieparzyste od nr 39 do końca i parzyste od nr 50 do końca), Brzozowa, Cmentarna, Kwarty, Jana Pawła II, Kielecka, Kilińskiego, Kościelna, Krótka, Krzywa, Małogoska, Gądzio-Kosa, Ogrodowa, Okrężna, osiedle Górki Grabowskie, Piastowska, Pińczowska, pl. Kościuszki, Polna, Rakowska, Strażacka (nieparzyste od nr 23 do końca i parzyste od nr 20 do końca), św. Barbary (nieparzyste od nr 1 do nr 13 i parzyste od nr 2 do nr 10) i Zielona.