Wilanów. Grupa mieszkańców związana z Kołem Gospodyń Wiejskich wzięła udział w ósmej edycji festiwalu sportowo-muzycznego Hunt Run, jaki na początku lipca odbył się w Białce Tatrzańskiej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wilanowie powstało w marcu tego roku. Jest najmłodszym kołem w gminie Jędrzejów.

– Do założenia koła zmotywowała nas potrzeba rozwiązania problemu, jaki trawi mieszkańców Wilanowa. Otóż jako chyba jedyna wioska w okolicy nie posiadamy ani świetlicy, ani remizy. Dzieci nie mają placu zabaw i często bawią się na środku drogi. Mieszkańcy przestali się integrować, spotykać i spędzać razem czas, bo po prostu nie mają gdzie. Naszym celem jest integracja mieszkańców, pomimo tych skromnych, a nawet żadnych warunków do wspólnego działania. Pomysłów mamy mnóstwo – mówi Monika Ćwiklińska, prezes Koła Gospodyń Wiejskich.

Jednym z pomysłów na integrację mieszkańców był wspólny wyjazd do Białki Tatrzańskiej na festiwal Hunt Run, którego jedną z atrakcji jest ekstremalny bieg z przeszkodami. Drużyna Koła Gospodyń Wiejskich z Wilanowa, występująca pod nazwą „Oderwani od pługa”, wystartowała w biegu na 6 km „dobry dzik”. Na 609 uczestników wypadli całkiem nieźle: panie zajęły miejsca 149. i 239., a panowie 150., 294. i 235. W klasyfikacji według kategorii wiekowych panie zajęły 12. i 28. miejsce (na 97 startujących), a panowie – 13. i 20. miejsce (na 44 startujących) oraz 55. (na 136 uczestników).

Monika Ćwiklińska mówi, że bieg hunt run stał się okazją do promocji Jędrzejowa.

– Każdy pytał, skąd jesteśmy i co to za Wilanów. Mamy nadzieję, że skoro wzbudziliśmy zainteresowanie na imprezie takiego kalibru, to zainteresują się nami również włodarze naszego miasta. Liczymy na współpracę z panem burmistrzem, który wspiera takie akcje, jak np. rowerowy Jędrzejów. Być może dostrzeże też potrzebę utworzenia w Wilanowie miejsca spotkań mieszkańców, miejsca aktywności fizycznej z placem zabaw dla dzieci – wyraziła nadzieję Monika Ćwiklińska.

Na zdjęciu: mieszkańcom Wilanowa marzy się taki właśnie plac zabaw dla dzieci.