Najlepiej prezentowały się drużyny występujące w klasie A

23411

Powiat. Zakończyły się ligowe rozgrywki piłkarskie. Można się więc pokusić o podsumowanie dokonań zespołów z naszego powiatu.

Jak już pisaliśmy, występująca w czwartej grupie III ligi Wierna Małogoszcz zakończyła rundę jesienną na ostatnim miejscu w tabeli i jest niemal murowanym kandydatem do spadku. Do plasującej się na przedostatnim miejscu drużyny Orlęta Radzyń Podlaski traci bowiem sześć punktów, zaś do niezagrożonego spadkiem 13 miejsca w tabeli – aż dziewięć. Odrobienie strat będzie więc bardzo trudne.

Naprzód Jędrzejów i Unia Sędziszów, grające w IV lidze świętokrzyskiej, radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Naprzód zajmuje 10. miejsce w tabeli, ale do drużyn plasujących się w pierwszej szóstce traci niewiele, tj. sześć punktów. W 17 rozegranych meczach jędrzejowianie uzbierali 23 punkty. Bilans meczy jest następujący: siedem zwycięstw, dwa remisy i osiem porażek. Dowodzi to, że Naprzód grał naprawdę w kratkę, także przed własną publicznością, gdzie odnotował cztery zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki. O niestabilności formy piłkarskiej świadczy też bilans bramkowy: 24 gole strzelone i 27 straconych.

Zdecydowanie gorzej od Naprzodu prezentowała się Unia, która rozgrywki zakończyła na przedostatnim miejscu. Na szczęście dystans do bezpiecznej strefy w tabeli nie jest jeszcze taki duży. Sędziszowianie zdobyli 11 punktów, na które złożyły się dwa zwycięstwa i pięć remisów. Niestety, Unia odnotowała też 10 porażek. Przed własną publicznością piłkarze z ul. Sportowej wygrali tylko raz; poza tym po cztery razy remisowali i przegrywali. Bilans bramek mają zły: 17 goli zdobytych i 41 straconych.

Dość dobrze wypadły drużyny występujące w grupie pierwszej świętokrzyskiej klasy A. Najlepiej prezentowała się Nida Oksa, która po rundzie jesiennej z dorobkiem 28 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc do wyprzedzającej ją Bucovii siedem, a do lidera, czyli Politechniki – dziewięć punktów. Piłkarze z Oksy osiem razy wygrywali, cztery razy remisowali i doznali trzech porażek. Przed własną publicznością odnotowali pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Bilans bramkowy mają dobry: 40 gole strzelone i 24 stracone.

Nieźle wypadła też Nida Sobków, która uplasowała się na siódmym miejscu. Piłkarze z Sobkowa wywalczyli 24 punkty, tj. tylko o cztery mniej od Nidy Oksa. Bilans potkań mają następujący: siedem zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek. Przed własną publicznością Nida cztery razy wygrywała, raz remisowała i dwa razy przegrała. Sobkowianie strzelili 35 bramek, a stracili 23.

Piaskowianka Piaski i Zryw Skroniów zajmują sąsiednie miejsca w tabeli. Piaskowianka z dorobkiem 21 punktów sklasyfikowana została na dziewiątym miejscu. W rundzie jesiennej odnotował sześć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Co ciekawe, Piaskowianka zdecydowanie lepiej grała na wyjeździe niż przed własną publicznością; u siebie wygrała tylko raz, trzy razy remisowała i doznała czterech porażek. Bilans bramkowy jest korzystny: 35 goli zdobytych, 26 straconych.

Trochę gorzej wypadł zajmujący 10 pozycje w tabeli Zryw. Piłkarze ze Skroniowa wywalczyli 17 punków, na co złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Na własnym boisku skroniowianie trzy razy wygrywali, dwa razy remisowali i trzykrotnie przegrywali. W trakcie rundy jesiennej zdołali strzelić 22 bramki, ale stracili aż 41.

Najsłabiej prezentował się Partyzant Wodzisław, który zajmuje przedostatnie, 15 miejsce w tabeli. Wodzisławianie mają też złe statystyki: aż 11 razy przegrywali oraz dwukrotnie remisowali i zwyciężali. Te dwa zwycięstwa odnieśli na własnym stadionie, ale też przed własną publicznością pięciokrotnie przegrywali. Bilans bramkowy maja fatalny: 20 goli zdobytych i aż 48 straconych.