Powiat. Sześć gmin z powiatu jędrzejowskiego: Imielno, Jędrzejów, Nagłowice, Oksa, Sędziszów i Słupia otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę otwartych stref aktywności.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. W toku jego realizacji mają być wybudowane otwarte tzw. strefy aktywności, w których zamontowane zostaną m.in. siłownie zewnętrzne, sprawnościowe place zbaw dla dzieci oraz strefy relaksu i gier. W powiecie jędrzejowskim powstanie 12 takich stref.

Gmina Imielno otrzymała dotację w wysokości 125,9 tys. zł, która zostanie przeznaczona na budowę pięciu stref w miejscowościach: Imielno, Stawy, Motkowice, Mierzwin i Sobowice. Gmina Jędrzejów z dotacji w wysokości 49,3 tys. zł ma wybudować strefę przy ul. Bolesława Chrobrego, obok placu zbaw. W gminie Oksa, która otrzymała 36,2 tys. zł, obiekty rekreacyjne powstaną w Popowicach i Tyńcu. Natomiast gmina Słupia, która otrzymała 50 tys. zł, strefy aktywności zbuduje w Słupi i Sieńsku. Dwie pozostałe gminy, tj. Nagłowice i Sędziszów, otrzymały dotacje w wysokości 35 tys. i 25 tys. zł.

Jak podkreśla wójt Oksy Tadeusz Soboń, przyznanie dotacji to dobra wiadomość dla gminy, gdyż jest coraz większe zainteresowanie mieszkańców tym, by również na terenach wiejskich ustawiać urządzenia rekreacyjne i tworzyć miejsca, gdzie ludzie będą mogli aktywnie spędzić czas wolny, a także spotkać się z innymi.