Jędrzejów. Dzisiaj (czwartek) politycy Platformy Obywatelskiej na miejskiej targowicy spotkali się mieszkańcami powiatu.

Do Jędrzejowa przyjechali m.in.: Joanna Mucha, Monika Wielichowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka i Artur Gierada. Zabrakło zapowiadanego wcześniej szefa PO Grzegorza Schetyny, który prowadził w Warszawie rozmowy koalicyjne.

Trzeba zauważyć, że wizyta posłów PO była dużym zaskoczeniem dla mieszkańców, ale chętnie z nimi rozmawiali. Jak powiedziała poseł Joanna Mucha, podczas spotkań, które będą organizowane w najbliższych tygodniach, PO chce rozmawiać z ludźmi o ich problemach i bolączkach.

– Chcemy usłyszeć, co dla ludzi jest najbardziej istotne. Dzisiaj jędrzejowianie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi edukacji, funkcjonowania służby zdrowia i problemu braku niektórych leków – powiedziała Joanna Mucha.

Pod adresem posłów padły także pewne zarzuty. Młodzi ludzie mówili, że PO zapomniała o przedsiębiorcach, którzy zostali z niczym oraz że wszyscy politycy „rzucili się na wieś”, zapominając o mieszkańcach miast. Według jednego z mieszkańców, PO zbyt krytykuje Kościół i zbyt angażuje się w nikomu niepotrzebne spory światopoglądowe.

– Wśród wyborców jest wiele osób wierzących, którzy nie życzą sobie takiego podejścia do spraw wiary i Kościoła – mówił jędrzejowianin.

Parlamentarzyści zachęcali mieszkańców do udziału do udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych.