Koncert z dedykacją czyli specjalne podziękowanie dla Andrzeja Stańka

24847

Małogoszcz. W niedzielę odbył się „Koncert z dedykacją”, zorganizowany dla Andrzeja Stańka, dotychczasowego dyrektora Domu Kultury, który 1 października odszedł na emeryturę.

Andrzej Staniek przez 33 lata pełnił funkcję dyrektora Domu Kultury w Małogoszczu. Przez ten czas był pomysłodawcą wielu imprez, zawsze służył wsparciem, dobrym słowem. Dzięki niemu rozpoczęto organizację prestiżowych imprez, które odbywają się i sławią nasz region do dziś. Są to m.in.: Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką”, Prezentacje Folklorystyczne „Rym cym cym … na ludowo”, wybory Małej Miss i Konkurs Wokalny „Wygraj sukces”. Staraniem Andrzeja Stańka nasze miasto odwiedzili znani artyści: Anna Dymna, Hanka Bielicka, Halina Frąckowiak, Piotr Szczepanik, Jan Bińczycki, Jan Mączka, Bronisław Cieślak, Małgorzata Ostrowska, Jacek Borkowski, „Czerwone Gitary” i wielu wielu innych. To szereg cyklicznie organizowanych imprez lokalnych, jakże ważnych dla naszych dzieci: przedszkolne śpiewanie, prezentacje szkolne, konkurs kolęd, konkursy plastyczne, potańcówki i teatrzyki. Staraniem dyrektora, przy wsparciu pracowników, z oferty programowej tygodniowo korzysta ponad 200 osób, na nasze zajęcia przyjeżdżają również osoby z sąsiednich gmin i powiatów.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpili artyści, którzy w ten sposób chcieli złożyć podziękowanie za wiele lat wsparcia, zaufania i stwarzania możliwości do rozwoju swoich talentów. Wystąpili soliści ze Studia Piosenki, którzy przez ponad 18 lat promowali naszą gminę na prestiżowych konkursach wokalnych w kraju i w Europie: Sylwia Gajek, Gabriela Stańczyk, Paweł Rydz, Katarzyna Pietras, Klaudia Kościołek, Kinga Łapot oraz przedstawicielka młodszej grupy wokalistów: Magdalena Belicka.

W szczególny sposób podziękował dyrektorowi zespół taneczny „Kaprys”, który w ubiegłym tygodniu wytańczył pierwsze miejsce w kategorii Artistic Dance Show Supershowcases Under 16 podczas Mistrzostw Świata World Artistic Dance Federation 2017 w Warszawie.

W specjalnie przygotowanym na tę okoliczność repertuarze wystąpiły zespoły ludowe: Zespół Śpiewaczy „Bochenianki” oraz Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury. Piosenkę finałową pt. „Wypijmy za zdrowie”, wykonaną przez solistów, napisała Anna Błachucka, poetka, wieloletni przyjaciel dyrektora i Domu Kultury.

Podziękowaniom nie było końca, słowa uznania, prezenty i kwiaty wręczyli przedstawiciele firm, instytucji oraz wieloletni współpracownicy, rodzina i przyjaciele. „Koncert z dedykacją…” był 33-letnią podróżą sentymentalną przez działalność artystyczną Domu Kultury. Andrzej Staniek jest jej nierozerwalną częścią, życzymy mu długoletniej emerytury w gronie rodziny, w zdrowiu i w radości.

Zuzanna Gajek