Jędrzejów. Pochodzący z naszego miasta prezenter muzyczny stacji telewizyjnej Kino Polska Muzyka Arkadiusz Witek i fotografik Jacek Kaczmarczyk są autorami kalendarza modowego na 2019 r. „Retro Car Style”.

W przedsięwzięciu udział wzięły, w charakterze modelek, trzy dziewczęta z Jędrzejowa: Paulina Chudzik, Olga Bartkiewicz i Magdalena Jakubanis oraz zawodowa modelka z Kielc, Karolina Jamrożek. Modelki prezentowały kreacje znanej polskiej projektantki mody Marzeny Chełmińskiej i Ukrainki Iriny Małek z firmy „Galeria Larin”.

– Choć mamy piękne modelki w bardzo ciekawych stylizacjach, to jednak pierwszoplanową rolę odgrywają stare samochody i motocykle, które mogliśmy pokazać dzięki uprzejmości ich właścicieli czyli Grażyny i Zdzisława Florczyków, Grzegorza Radziejewskiego i Michała Jakubanisa z Jędrzejowa– mówi Jacek Kaczmarczyk.

Arek Witek podkreślił, że w mediach internetowych i na portalach społecznościowych ich wydawnictwo wspierają m.in. były reprezentant Polski w siatkówce Grzegorz Szymański oraz dziennikarze Oliwier Janiak i Conrado Moreno.