Jędrzejów. W ostatnim czasie na terenie Parku 700-lecia chuligani zbili 17 lamp oświetleniowych. Notorycznie niszczone są też ławki i plac zabaw.

O tym, że w Parku 700-lecia systematycznie niszczone jest mienie, wiadomo nie od dziś. Co jakiś redakcję informują o tym czytelnicy. Problem dostrzegają też władze miejskie.

– Kilka lat temu chuligani upodobali sobie park nad zalewem. Dopiero po rewitalizacji tego terenu, montażu monitoring i wprowadzeniu zasady zamykania parku na noc sytuacja się poprawiła. Teraz wspólnie z radnymi zastanawiamy się nad wprowadzeniem podobnych rozwiązań w Parku 700-lecia. Pamiętać jednak należy, że monitoring i dozór kosztują. Np. utrzymanie parku przy ul. św. Barbary wraz z terenem nad zalewem kosztuje ponad 1,2 mln zł rocznie – stwierdził burmistrz Marcin Piszczek.

W ciągu ostatnich kilkunastu latach wszystkie parki w Jędrzejowie zostały wyremontowane. Nie wszyscy jednak dbają o wspólne mienie. U niektórych osób dominuje postawa: nie moje, więc mogę zniszczyć. Czy nie ma sposobu na lokalnych wandali? Chyba jest: wystarczy zadzwonić do Straży Miejskiej lub na policję i poinformować, że dzieje się coś niedobrego.

– Można wziąć przykład z mieszkańców Piasków, którzy np. robią zdjęcia samochodom jeżdżącym po ścieżce rowerowej – powiedział Marcin Piszczek.

A może w okolicach parków, szczególnie nocą, częściej powinny pojawiać się policyjne patrole.