Powiat. W sobotę i niedzielę w Sędziszowie, Małogoszczy i Nagłowicach odbędą się ciekawe imprezy plenerowe.

3 sierpnia o godz. 15 na placu targowym w Sędziszowie rozpocznie się piknik rodzinny. W programie: gry, konkursy i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, robienie fryzur i tatuaży, kącik plastyczny i szachowy, popcorn, wata cukrowa, kiełbaski z grilla. W trackie pikniku, na który zapraszają burmistrz, Samorządowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Osiedla Sady, rodzinnego gości będzie bawić zespół muzyczny „Maxer Band”. Zabawy dla dzieci poprowadzą animatorzy „Bajkowej krainy” oraz wolontariusze fundacji „CampoSfera”.

4 sierpnia o godz. 15.30 na rynku w Małogoszczu rozpoczną się 13. prezentacje folklorystyczne „Rym cym cym… na ludowo”. Wystąpią m.in. orkiestra dęta i Zespół Pieśni i Tańca z Domu Kultury w Małogoszczu, Zespół Pieśni i Tańca „Łopuszno”, zespół śpiewaczy „Bochenianki”, „Kapela Heńka”, „Kapela Rykoszyn”, „Kapela Edwarda Goli”, „Kapela Świętokrzyska”, „Włoszczowskie Muzykanty”. Gwiazdą wieczoru będzie popularna „Kapela Łysogórska”.

4 sierpnia o godz. 16 w parku koło Dworku Mikołaja Reja w Nagłowicach rozpocznie się „Festyn z rybą”. W programie: gry, zabawy, konkursy, animacje dla dzieci oraz koncertu zespołów: „Discoboys”, „Pozytywnie nakręceni” oraz „Iness”. Gwiazdą wieczoru będzie wokalistka Cleo. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami.