Jędrzejów. Przedsiębiorcy zmieniają wizerunek miasta. W ścisłym centrum powstanie bowiem nowy budynek handlowo-mieszkalny.

U zbiegu ulic Przypkowskiego i Partyzantów trwa wyburzanie całego kwartału starych domów. Wybudowany zostanie tam budynek usługowo-handlowo-mieszkaniowy o powierzchni do 2000 m kw., który ma zostać oddany do użytku pod koniec 2020 r.

Nowy budynek to kolejna inwestycja młodego jędrzejowskiego przedsiębiorcy Tomasza Matuszewskiego, który jest właścicielem firmy z branży tekstylnej, a także galerii „Nowa” przy ul. Głowackiego, nieopodal postoju taksówek.

– Budynek u zbiegu ulic Partyzantów i Przypkowskiego będzie dwukondygnacyjny, do wykorzystania będą parter, piętro i poddasze. Projekt to nowoczesna architektura: szkło, cegła i stal. Zaplanowane są pierwsze w Jędrzejowie schody ruchome i winda do mieszkań. Na parterze będą dwa, trzy sklepy znanych marek. Chciałbym także, aby pierwsze piętro żyło. Mam pewne pomysły, ale na razie ich nie zdradzę. Na poddaszu będzie siedem mieszkań, część z nich z antresolami – mówi Tomasz Matuszewski, który zamierza obiekt wybudować.