Jędrzejów. Już w najbliższy weekend, 8-9 grudnia, odbędzie się finał „Szlachetnej paczki”. To wyjątkowo gorący czas dla wolontariuszy, którzy przygotowują podarunki dla potrzebujących pomocy.

Jak mówi Katarzyna Makarewicz, liderka regionu Jędrzejów, obecnie w naszym terenie pracuje 20 wolontariuszy, którzy przygotowują paczki dla 10 rodzin.

– Sytuacja jednak może się zmienić, gdyż napływają nowe zgłoszenia. Staramy się zabezpieczyć wszystkie rzeczy potrzebne naszym podopiecznym. Wspiera nas wielu ludzi oraz różne firmy i instytucje. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do burmistrza Marcina Piszczka, który zapewnił nam transport. Dziękuję też pracownikom Urzędu Miejskiego, którzy kolejny już raz przygotują paczkę dla jednej z rodzin – powiedziała Katarzyna Makarewicz.

Wciąż jeszcze można pomóc, przygotowując paczkę np. z żywnością, słodyczami, artykułami chemicznymi. W tym roku magazyn „Szlachetnej paczki” znajduje się w świetlicy w Książe Skroniowie, gdzie można zawieźć przygotowane przez siebie podarunki.