Wodzisław. 18 sierpnia o godz. 14 na stadionie „Partyzanta” rozpocznie się festyn, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie Edyty Mączki.

Edyta Mączka z Mierzawy, matka trójki dzieci (najmłodsze ma 6 lat), jest chora na stwardnienie rozsiane pierwotne postępujące. Żeby choroba nie rozwijała się, konieczne jest zażywanie nierefundowanego przez państwo leku o nazwie ocrelizumab, którego jedna dawka kosztuje 60 tys. zł. Medykament trzeba zażywać co pół roku. Oprócz tego potrzebna jest rehabilitacja, która jest równie kosztowna.

Żeby zebrać potrzebne na leczenie pieniądze Koło Gospodyń Wiejskich „Mierzawianki” oraz OSP Mierzawa – przy udziale wielu innych organizacji i instytucji – organizują festyn charytatywny.

– Staramy się przygotować wiele atrakcji, by przyszły rodziny z dziećmi i przez zabawę wspomogły Edytę. Będzie m.in. stół z potrawami regionalnymi, ciasta, pierogi, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kocioł grochówki od firmy „Rosomak”; nie zabraknie też potraw z grilla. Inne atrakcje to przejażdżka bryczką, pokaz tresury koni i psa policyjnego oraz dmuchane zajeżdżanie dla dzieci. Imprezie towarzyszyć będzie koncert, w którym udział weźmie wiele zespołów i dzieci z gminy Wodzisław. Mam nadzieję, że ludzie nie będą obojętni i pospieszą z pomocą – mówi Renata Gacek, przewodnicząca KGW.

Edytę Mączkę można wspomóc już dzisiaj, wchodząc na stronę zrzutka.pl i wybierając jej imię i nazwisko. Chora jest także podopieczną Fundacji Miska Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” – darowizny można wpłacać na konto: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem Edyta Mączka.