Powiat. Długi weekend, który rozpoczął się we Wszystkich Świętych i zakończył w niedzielę, w powiecie jędrzejowskim upłynął wyjątkowo spokojnie.

Od 31 października do 4 listopada trwała policyjna akcja „Znicz”, w trakcie której policjanci dokładali wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym groby bliskich.

– Policjanci byli obecni przy cmentarzach, nadzorując bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W razie potrzeby regulowali ruchem, szczególnie na ul. Kieleckiej w Jędrzejowie. W trakcie patrolowania dróg przebiegających przez powiat jędrzejowski kontrolowano stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia pasażerów oraz prędkość. Zwracano też uwagę pieszym na konieczność noszenia odblasków w terenie niezabudowanym – powiedział Michał Kowalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Przez cały weekend na terenie powiatu jędrzejowskiego doszło do dziewięciu niegroźnych kolizji. Do jednej z nich, o dość niecodziennym przebiegu, doszło w Bocheńcu. W niedzielę, tuz przed godz. 11 rano, kierujący motorowerem 68-letni mężczyzna potrącił psa, który wbiegł bezpośrednio przed pojazd. Mężczyzna, który był nietrzeźwy, przewrócił się i z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala.

A propos nietrzeźwych kierowców, od 31 października do 4 listopada zatrzymano trzy takie osoby, które oprócz utraty prawa jazdy za swój czyn odpowiadać będą przed sądem.