Jędrzejów. Szkolne stołówki z SP nr 2 i SP Łysaków otrzymały dofinansowanie z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł. Jak powiedział dyrektor Marek Maj, pozwoliło to na przeprowadzenie generalnego remontu kuchni.

– Wyburzone zostały ściany, wymieniona instalacja i podłogi. Musieliśmy skuć 40 cm podłogi, by móc zamontować wszystkie instalacje. Położyliśmy nowe płytki i zainstalowaliśmy nowe, nowoczesne urządzenia kuchenne, wszystko ze stali nierdzewnej. Są też nowe meble i zlewozmywaki. Wyremontowana została również stołówka. Pieniędzy zabrakło tylko na nowe stoły i krzesła. Pod koniec ubiegłego tygodnia został doprowadzony gaz ziemny do szkoły i przeszliśmy na gotowanie gazowe. Poprawił się komfort pracy oraz efektywność gotowania i wydawania posiłków. W naszej szkole z obiadów korzysta blisko 400 uczniów oraz nauczycieli – powiedział Marek Maj.

Zadowolenia z przyznanej dotacji nie kryje również Elżbieta Karczewska, dyrektor szkoły w Łysakowie. W tej placówce nie przeprowadzano remontu kuchni, ale wymieniono urządzenia do gotowania, zainstalowano nowy piec konwekcyjny, parowy i nową kuchnię sześciopalnikową oraz profesjonalny stół.

– Te zmiany były bardzo potrzebne, by poprawić warunki pracy i komfort gotowania. Kupiliśmy także nowe meble do jadalni. Przed nami jeszcze remont kuchni, ale to już w kolejnych latach – powiedziała Elżbieta Karczewska.

Z obiadów w szkolnej stołówce korzysta blisko 60 uczniów.