Dwie kobiety zginęły na przejeździe kolejowym

25103

Jędrzejów. Dwie kobiety zginęły w tragicznym wypadku, do którego dzisiaj rano doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rudkach.

Pociąg uderzył w bok opla, a następnie jeszcze przez kilkaset metrów pchał auto po torowisku. Akcja ratownicza była utrudniona, gdyż w tym miejscu tory biegną po nasypie, a teren wokół jest bagnisty.

– Tuż przed godziną ósma otrzymaliśmy informację, że na przejeździe kolejowym w Rudkach pociąg pospieszny relacji Kołobrzeg-Kraków uderzył w bok samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły kierująca autem 38-letnia kobieta i 48-letnia pasażerka. Obie były mieszkankami powiatu jędrzejowskiego. 33-letni maszynista był trzeźwy. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności zdarzenia. Na temat okoliczności wypadku będą się musieli wypowiedzieć biegli – powiedział Michał Kowalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Pasażerów pociągu ewakuowano i przygotowano dla nich autobusowy transport zastępczy do Jędrzejowa i Krakowa. Ruch pociągów został zawszony na kilka godzin.