Jędrzejów. W sobotę w godzinach popołudniowo-wieczornych policja zatrzymała dwóch mężczyzn, kierujących samochodami po zażyciu środków odurzających.

Około godz. 17 postronni kierowcy zawiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, że drogą ekspresową S7 porusza się osobowy fiat, jadąc od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Wysłany na miejsce patrol zauważył fiata, gdy ten zjeżdżał na stację paliw w Potoku.

– W trakcie kontroli okazało się, że 23-letni kierowca fiata był pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło badanie narkotestem. Uwagę policjantów zwrócił również stan psychofizyczny młodego mężczyzny. Był całkowicie wyizolowany z rzeczywistości, nie wiedział, gdzie się znajduje i co wokół niego się dzieje, nie był świadomy i nie panował nad swoim ciałem. Okazało się również, że 23-latek w bieliźnie ukrył kilkanaście tabletek morfiny – powiedział Michał Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Kilka godzin później na terenie Jędrzejowa do kontroli zatrzymano bmw. W trakcie czynności sprawdzających policjanci zwrócili uwagę na nieco dziwne zachowanie 22-letniego kierowcy. Jak się okazało, było to następstwem zażycia środków psychoaktywnych.