Jędrzejów. W najbliższą sobotę, 27 lipca, w klasztorze oo. Cystersów odbędzie się wyjątkowy koncert, w którym m.in. wystąpi pochodzący z Miąsowy tenor Dominik Sutowicz.

Oprócz niego wystąpią soliści Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi: Sylwia Strugińska – sopran, Grzegorz Szostak – bas i Danuta Antoszewska – fortepian. Artyści zaprezentują arie z opery „Straszny dwór”.

Warto przypomnieć, że tenor Dominik Sutowicz podchodzi z Miąsowy. 35-letni śpiewak w 2008 r. ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie śpiewu solowego prof. Andrzeja Niemierowicza. Zaraz po studiach został zatrudniony jako solista w Teatrze Wielkim w Łodzi; tam też zadebiutował w musicalu „My Fair Lady”. Brał udział kursach wokalnych prowadzanych przez Helenę Łazarską, Kałudi Kałudowa, Piotra Kusiewcza. Mimo młodego wieku, ma za sobą liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych. Zdobył też wyróżnienia w konkursach śpiewaczych. Współpracuje także z Operą Krakowską i Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. We wrześniu 2016 r. nawiązał współpracę z Tiroler Landestheater w Innsbrucku.

Początek koncertu godz. 19.00, wstęp wolny.