Konary. Wójt gminy Wodzisław Dominik Łukasik podpisał umowę z klubem KKM „Wena” na dzierżawę terenu, gdzie kilka lat temu był tor motocrossowy i odbywały się imprezy motocyklowe różnej rangi.

Jak powiedział „Gazecie Jędrzejowskiej” wójt Dominik Lukasik, zdecydował się na podpisanie umowy, by tor znowu tętnił życiem, nie był wypiskiem śmieci, a dobre utrzymanym obiektem, do którego będą chętnie przyjeżdżać amatorzy sportów motocrossowych.

– Umowa została podpisana na trzy lata. Zgodnie z nią klub „Wena” ma m.in. teren ogrodzić i uporządkować, a także odpowiednio zabezpieczyć. Klub zatem poniesie koszty związane z przeprowadzeniem tych prac, a także odprowadzić podatek od nieruchomości. W ramach umowy ma także przeprowadzić adresowane do dzieci i młodzieży imprezy promujące sport i aktywny wypoczynek. Raz do roku ma się także odbyć impreza o charakterze ogólnopolskim. Wszystkie te działania mają promować sport motocrossowy, a także gminę Wodzisław – powiedział wójt Dominik Łukasik.

Przypomnijmy, że w 2009 r. z inicjatywy klubu ATM Konary i Piotra Krzepkowskiego, wielkiego admiratora tego sportu, przeprowadzono remont toru, który stał się jednym z najlepszych obiektów motocrossowych w południowej Polsce. Na torze w Konarach gościł wielokrotnie Tadeusz „Teddy” Błażusiak, najlepszy polski zawodnik w wyścigach enduro.