Powiat. W ubiegłym tygodniu zaginęło dwoje mieszkańców powiatu. 66-letnią mieszkankę Jędrzejowa odnaleziono po kilkunastu godzinach. Poszukiwania 79-letniego mieszkańca Wygnanowa trwają do dzisiaj.

79-letni Marian Albin z Wygnanowa w gminie Małogoszcz wyszedł z domu w niedzielę, 25 listopada, około godziny piątej rano. Ubrany był w szarą kurtkę, spodnie i buty koloru czarnego oraz czapkę z tzw. klapakami na uszy. Jest szczupłej budowy ciała, ma 168 centymetrów wzrostu, krótkie, siwe włosy.

Poszukiwania rozpoczęły się już w dzień zaginięcia, wzięło w nich udział ok. 50 mieszkańców wsi, którzy przeczesywali najbliższą okolicę. W kolejnych dniach poszukiwania prowadzili też policjanci z Jędrzejowa i Kielc, wspomagali ich strażacy ochotnicy z gminy Małogoszcz.

W środę, 28 listopada, w godzinach popołudniowych podjęło jednak decyzję o zawieszeniu dynamicznych poszukiwań w terenie.

– Niestety, mimo dużego zaangażowania ludzi, którzy po osiem godzin dziennie przeszukiwali pola, lasy, łąki oraz okolice rzeki Lipnicy, akcja nie przyniosła oczekiwanego skutku. Policyjne czynności trwają jednak nadal. Dane mężczyzny zamieszczone zostały w ogólnopolskiej bazie osób zaginionych. Jego zdjęcia zostały przesłane na posterunki policji, a także do mediów – mówi Michał Kowalczyk.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, pod koniec ubiegłego tygodnia skorzystano z pomocy jasnowidza, który wytypował kilka miejsc, gdzie mężczyzna mógłby przebywać. Policjanci je przeszukali, ale zaginionego nie znaleziono.

Poszukiwanie mieszkańca Wygnanowa to nie jedyna tego typu akcja, jaką prowadzono w ubiegłym tygodniu. W piątek, 30 listopada, policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 66-letniej mieszkanki Jędrzejowa. Jej poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Kobieta została odnaleziona kilkanaście kilometrów od domu.