Jędrzejów. Jutro zaczynają się Dni Jędrzejowa. Organizatorzy zapraszają do zabawy, mając nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Dni Jędrzejowa rozpoczną się 6 czerwca XXVIII Przeglądem Przedszkolnych Programów Artystycznych im. Macieja Kośmidra. Początek godz. 17 (sala widowiskowa w Centrum Kultury).

W piątek, 7 czerwca, organizatorzy zaplanowali kilkugodzinny blok koncertowy, który odbędzie na dużej scenie przy Centrum Kultury. Impreza rozpocznie się o godz. 17. Wystąpią: kielecki zespół The Blue Socks, który gra muzykę bluesową i rockową, jędrzejowska grupa The Kumpels i raper Gutek. Gwiazdą wieczoru będzie Kazik Staszewski z zespołem „Kult”.

W sobotę, 8 czerwca, przed Centrum Kultury odbędzie się wielki festyn rodzinny; początek o godz. 14. W programie m.in.: parada motocykli z grup Vidmo Jędrzejów i Road Runners, występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej, uczniów jędrzejowskich szkół, zespołów tanecznych „EKS-tremum” i „Parada”, młodych wokalistów z Małej Akademii Śpiewu oraz didżejów: Dev J i Mike F. Na zakończenie utwory biesiadne i folkowe zagra „Kapela Górole”.

Tego samego dnia o godz. 11 na strzelnicy miejskiej odbędą się otwarte mistrzostwa Jędrzejowa w strzelectwie kulowym.

Dni Jędrzejowa zakończy wyjątkowy koncert, którego premiera miała miejsce w lutym podczas Święta Miasta „Z Tobą chcę oglądać świat”. Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewają jędrzejowscy artyści: Marcelina Woźnica, Ewa Pociejowska-Gawęda, Małgorzata Piszczek, Barbara Sipa, Jakub Wojtasik i Piotr Szczygieł. Koncert rozpocznie się w niedziela, 9 czerwca, godz. 20.30, na dużej scenie przed Centrum Kultury.

Podczas Dni Jędrzejowa, 7 i 8 czerwca, prowadzona będzie kwesta na rzecz 15-miesięcznej Jagódki Stradomskiej, która się urodziła bez rączek.