Chodniki przy ul. Pińczowskiej i przy „dwójce”

24080

Jędrzejów. Mieszkańcy jednego z odcinków ul. Pińczowskiej po kilku latach starań doczekali się wreszcie budowy chodnika.

O chodnik właściciele siedmiu posesji starali się bezskutecznie od 2005 r., kiedy to do Urzędu Miejskiego wysłano pierwsze pismo w sprawie wykonania chodnika po jednej stronie ul. Pińczowskiej, na odcinku od ul. Jeżewskiego do skrzyżowania z ul. Sadową. Magistrat zareagował po kilku latach i poinformował, że zadanie to zostanie ujęte w budżecie na 2014 r. Do tej pory jednak nic się nie zmieniło. Ostatnio jednak prace rozpoczęły się, wykonują je pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.

– Dostaliśmy od gminy dotację w wysokości 120 tys. zł. Dzięki tym środkom zrobimy chodnik przy części ul. Pińczowskiej, na ul. Słonecznej powstanie kilka miejsc parkingowych oraz wybrukowany będzie placyk obok SP nr 2 w Jędrzejowie. Budowę ok. 200 m chodnika chcemy zakończyć do 30 lipca. Praca posuwa się powoli, bo mamy trudne warunki – spory ruch drogowy oraz kamieniste podłoże. Chodnik oraz miejsca postojowe będą wyłożone kostka brukową – wyjaśnia Andrzej Wójcik, kierownik ZUK.