Będą pieniądze na modernizację boisk sportowych przy ZSP nr 2

23305

Jędrzejów. Wniosek o modernizację obiektów sportowych i doposażenie pracowni dydaktycznych w ZSP nr 2 znalazł się na liście rankingowej projektów wstępnie wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zgodnie z wnioskiem, planowana jest budowa kompleksu boisk: do piłki siatkowej, ręcznej, koszykówki oraz boiska do piłki nożnej. Wybudowana zostanie także bieżnia oraz zaplecze sportowe. Projekt przewiduje również zakup sprzętu dla pracowni informatycznych i budowlanej oraz utworzenie pracowni odnawialnych źródeł energii. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie ok. 4 mln zł.

Jak podkreśla Jolanta Jędrzejowska, dyrektor ZSP nr 2, inwestycja ta jest wprost niezbędna.

– Obiekty sportowe, jakimi obecnie dysponujemy, pochodzą z lat 60. ubiegłego stulecia i wymagają naprawdę gruntownej zmiany. Dlatego bardzo nas cieszy perspektywa modernizacji – powiedziała J. Jędrzejewska.

W ramach tego samego programu gmina Jędrzejów ubiegała się o dofinansowanie do modernizacji boisk przy Zespole Szkół na ul. Przypkowskiego, rozbudowy sal gimnastycznych przy szkołach wiejskich w Skroniowie i Podchojnach oraz budowy boisk przy szkole w Rakowie i SP nr 2 w Jędrzejowie. Projekt ten znalazł się na liście rezerwowej.

– Wniosek był dobrze przygotowany, ale w postepowaniu konkursowym otrzymaliśmy nieco mniej punktów, dlatego znalazł się na liście rezerwowej. Mamy jednak nadzieję, że później znajdą się pieniądze także i na to przedsięwzięcie. Mogę tylko przypomnieć, że zarówno modernizacja domu kultury, jak i zalewu, także były na lisach rezerwowych. Cały czas zabiegamy o wparcie marszałka Adama Jarubasa w tej sprawie – powiedział burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.