Babę zesłał Bóg, czyli o kobietach plastycznie, muzycznie i filmowo

paczki_na_swieta

Powiat. 9 marca o godz. 18 w „Galerii na piętrze” Centrum Kultury w Jędrzejowie otwarta zostanie wystawa „Babę zesłał Bóg”. Jędrzejowianki będą prezentować na niej swoje talenty artystyczne.

– Jest wiele pań, które tworzą w ukryciu i postanowiłam je zachęcić, żeby pokazały swoją twórczość. Postawiliśmy na wszystkie techniki malarskie poza rękodziełem, haftem czy wyszywaniem. Będą to rysunek, pastele, olej, malarstwo na szkle. Otwarcie wystawy zaplanowaliśmy 9 marca o godz. 18, ale już dzień wcześniej będzie można oglądać prace. Będzie też akcent muzyczny. Zainteresowane osoby, które chciałyby pokazać swoją twórczość, mogą się jeszcze zgłosić swój udział – mówi Anita Łukasik z pracowni plastycznej jędrzejowskiego CK-u.

Okolicznościowy koncert z okazji ich Dnia Kobiet odbędzie się również w Domu Kultury w Małogoszczu. 8 marca o godz. 17 wystąpi znany i ceniony w naszym regionie parodysta Stan Tutaj oraz tenor Michał Steciak.

W Sędziszowie spotkanie zaplanowano 8 marca w restauracji „Złota Róża”. Będą mu towarzyszyć występy studia Piosenki z Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowa, Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespołu muzycznego Mariusza Stradomskiego.

W Nagłowicach panie spotkają się 10 marca o godz. 15 w Gminnym Ośrodku Kultury. Japońskie opowieści snuć będzie Marzena Kądziela – podróżniczka, fotografka i dziennikarka.

8 marca o godz. 17 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. 11 Listopada 83 odbędzie się darmowa projekcja filmu dokumentalnego „Solidarność według kobiet”. Film opowiada o losach kobiet zaangażowanych w działalność opozycji demokratycznej w czasach PRL-u. Twórcami dokumentu są Marta Dzido i Piotr Śliwowski. Organizatorki, Małgorzata Musiałek i Alina Bunzel, zapraszają szczególnie panie, choć i panowie będą mile widziani.