Adopcja serca – wyjątkowa forma pomocy dzieciom z Afryki

gminawodz

Wodzisław. Uczniowie Szkoły Podstawowej przystąpili do dzieła „Adopcja serca” i zaadaptowali pięcioletnią dziewczynkę z Kamerunu, Nanaga Biwole Ange Gloria.

Zapytaliśmy dyrektora szkoły Jerzego Kostyłę skąd taki niecodzienny pomysł.

– To trochę za moją przyczyną. Pod koniec listopada 2017 r. byłem na podsumowaniu projektu „Nowa edukacja”. Spotkałem tam znajomą dyrektorkę i ona opowiedziała o „Adopcji serca”. Pomyślałem, że to ciekawy sposób niesienia pomocy dzieciom z biednych krajów. Przedstawiłem propozycję uczniom i nauczycielom naszej szkoły, została ona bardzo pozytywnie przyjęta. Rozwiesiliśmy w szkole komunikat o palowanych działaniach. Jeszcze w grudniu, podczas prezentacji jasełek, wolontariusze zbierali pieniądze. W sumie udało się nam zebrać 250 zł, to jest tyle, by pomóc jednemu dziecku. Pieniądze i zgłoszenie przesłaliśmy do Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła, które prowadzą tę akcję. Dzięki temu projektowi część dzieci, które są pod misyjną opieką sióstr michalitek mają zapewniony dostęp do nauki, opieki medycznej i dożywiania – poinformował dyrektor Kostyła.

Szkoła przystąpiła do adopcji na odległość. Adoptowane dziecko to pięcioletnia dziewczynka z Kamerunu, Nanga Biwole Ange Gloria, która obecnie uczęszcza do przedszkola. Wraz z informacją o dziecku szkoła otrzymała również jej program wychowawczy na cały rok. Siostry michalitki w liście do uczniów i dyrekcji szkoły wyraziły nadzieję, że dziewczynka otrzyma pomoc na cały okres edukacji w szkole podstawowej, do piątej klasy włącznie.

Jak mówi dyrektor Jerzy Kostyła, to bardzo ciekawa inicjatywa, która pokazuje, że pomoc innym możemy nieść w różny sposób.

– Chciałbym zachęcić szkoły z terenu naszego powiatu, by zapoznały się z dziełem sióstr michalitek i również przystąpiły do „Adopcji serc” – dodaje J. Kostyła.