W przyszłym roku podatki od nieruchomości wyższe o prawie 2 proc.

W przyszłym roku podatki od nieruchomości wyższe o prawie 2 proc.

Jędrzejów.  Rada Miejska podjęła decyzję w sprawie przyszłorocznych podatków od nieruchomości. Stawki wzrosną o blisko 2 proc. Jak czytamy uzasadnieniu do
Read More
Czy należy wybudować progi zwalniające na ulicy Przypkowskiego?

Czy należy wybudować progi zwalniające na ulicy Przypkowskiego?

Jędrzejów. Niedawno na przejściu dla pieszych na ul. Przypkowskiego doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Nasi czytelnicy proponują rozwiązania dla zarządcy
Read More
Osobowe auto wjechało na peron kolejowy

Osobowe auto wjechało na peron kolejowy

Sędziszów. Do niecodziennego wypadku doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych. 60-letni mężczyzna, kierujący osobowym volvo, najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia zjechał z
Read More
Jest nadzieja na budowę przejścia podziemnego w rejonie dworca PKP

Jest nadzieja na budowę przejścia podziemnego w rejonie dworca PKP

Jędrzejów. Jest nadzieja, że w przeciągu pięciu lat powstanie przejście podziemne w rejonie dworca PKP, które umożliwi bezpieczne dotarcie na
Read More
Przez kolejne 10 lat „Veolia” będzie dostarczać ciepło do mieszkań w Jędrzejowie

Przez kolejne 10 lat „Veolia” będzie dostarczać ciepło do mieszkań w Jędrzejowie

Jędrzejów. Dotychczasowy dostawca ciepła do jędrzejowskich mieszkań, czyli firma „Veolia”, wygrała przetarg na dzierżawę systemu ciepłowniczego na kolejnych 10 lat. Do
Read More

Czy należy wybudować progi zwalniające na ulicy Przypkowskiego?

Kogut_policyjny

Jędrzejów. Niedawno na przejściu dla pieszych na ul. Przypkowskiego doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Nasi czytelnicy proponują rozwiązania dla zarządcy drogi, by tego w przyszłości uniknąć.

– Kiedy po raz kolejny na pasach przed światłami na ul. Przypkowskiego samochód potrącił przechodnia, zaczęłam zastanawiać się, czy odpowiednie władze nie powinny się na poważnie zająć tą sytuacją. Kierowcy widząc przed sobą sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu, już zupełnie nie zwracają uwagi na pasy, które są wcześniej. Tymczasem tędy przechodzi sporo osób od przystanku czy sklepu.

Osobowe auto wjechało na peron kolejowy

24876

Sędziszów. Do niecodziennego wypadku doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych. 60-letni mężczyzna, kierujący osobowym volvo, najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia zjechał z ul. Dworcowej wprost na peron kolejowy.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 14. Jak wiedział Michał Kowalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo zjechał na lewy pas jezdni, przejechał przez chodnik, szeroki tor linii LHS i znalazł się na pierwszym peronie stacji kolejowej.

Jest nadzieja na budowę przejścia podziemnego w rejonie dworca PKP

stacja_sedziszow

Jędrzejów. Jest nadzieja, że w przeciągu pięciu lat powstanie przejście podziemne w rejonie dworca PKP, które umożliwi bezpieczne dotarcie na os. Zamoście.

Nadzieja bierze się stąd, że spółka PKP PLK podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej modernizację terasy kolejowej S8 na odcinku Skarżysko Kamienna- Kozłów. W ramach planowanej modernizacji miałaby nastąpić przebudowa peronów na 23 stacjach i przystankach, m.in. w Suchedniowie, Kielcach, Wolicy, Sędziszowie i Jędrzejowie.

Przez kolejne 10 lat „Veolia” będzie dostarczać ciepło do mieszkań w Jędrzejowie

23306

Jędrzejów. Dotychczasowy dostawca ciepła do jędrzejowskich mieszkań, czyli firma „Veolia”, wygrała przetarg na dzierżawę systemu ciepłowniczego na kolejnych 10 lat.

Do przetargu na dzierżawę sieci ciepłowniczej gmina przygotowywała się od kilkunastu miesięcy. Powołany został nawet specjalny zespół, do którego zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Zakładu Usług Komunalnych, wspólnot mieszkaniowych, Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” oraz radni. Miał on za zadanie przygotowanie kryteriów oceny ofert zgłoszonych do przetargu. Przetarg ogłoszony w sierpniu; oferty złożyły trzy firmy.

Zaproszenie do wspólnego sprzątania grobów

23810

Jędrzejów. Z piękną inicjatywą wyszedł Marek Godlewski ze Straży Miejskiej, który zaprasza do wspólnego sprzątania grobów zasłużonych jędrzejowian, znajdujących się na cmentarzu parafialnym Świętej Trójcy.

Na sprzątanie grobów Marek Godlewski zaprasza 19 października o godz. 16.00.

– Grobów jest sporo, szczególnie osób żyjących kilkadziesiąt lat temu, którymi po prostu nie ma się kto zaopiekować. Myślę, że warto pamiętać o tych ludziach i chociaż w ten sposób ich upamiętnić.

Dyżury w ramach tygodnia mediacji

Prokuratura

Jędrzejów. W dniach od 16 do 20 października w Sądzie Rejonowym prowadzone będą specjalne dyżury w ramach Tygodnia Mediacji.

Tydzień Mediacji ma na celu popularyzowanie wiedzy dotycząca pokojowego rozwiązywania konfliktów, bez udziału sądów, ale z udziałem mediatora. W akcji biorą udział sądy, prokuratury, komisariaty policji, ośrodki mediacyjne, kancelarie prawne, poradnie psychologiczne czy placówki oświatowe z całej Polski. Organizowane są dyżury, konferencje, warsztaty o tematyce mediacyjnej czy pikniki rodzinne, podczas których można spotkać się z mediatorami i dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących mediacji.

Winobranie w centrum Jędrzejowa

24853

Jędrzejów. Na posesji przy ul. 11 Listopada rośnie 120-letnia winorośl. Co roku daje ponad 200 kg winogron.

– Tutaj był dom i pole Osińskich, rodziny mojej żony Ewy. Kiedy budowano ten drewniany dom około 120 lat temu, poszczególne elementy spajano kutymi gwoździami, kilka z nich zachowałem na pamiątkę przy rozbiórce. W sadzie było wiele drzew owocowych i krzak winorośli. Domu już nie ma, podobnie jak drzew owocowych, ale winorośl ciągle owocuje. Roślina tak się rozrosła, że musiałem zrobić metalowe podpórki. Wszystko to, co widać, wyrosło z jednego, teraz już ogromnego, pnia bardzo starej rośliny.

Występy artystyczne i zabawa taneczna

SONY DSC

Jędrzejów. Dzisiaj w Centrum Kultury odbędzie się biesiada rodzinna.

Impreza rozpocznie się o godz. 14 programem artystyczny, w którym wystąpią: Mała Akademia Śpiewu, solistka Małgorzata Piszczek, dzieci z przedszkoli nr 1, 2 i 3, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a także mali i duzi adepci tańca: Ex-Tremum, Parada, szkoła tańca SDF.

Wandale niszczą mienie, więc parking będzie czynny krócej

24831

Jędrzejów. Parking przy parafii Świętej Trójcy będzie czynny tylko do godziny 18. Spowodowane jest to tym, że wandale niszczą znajdujący się tam ołtarz polowy.

– Nie sposób upilnować wandali, którzy niszczą znajdujące się przy parkingu obiekty, zarówno ołtarz polowy, jak i ozdobne lampy. Poza tym grupki młodzieży gromadzą się wieczorami, zastawiając po sobie różne śmieci, butelki po napojach, opakowania po jedzeniu.