Nie żyje ks. Jan Biernacki z Tarnawy, prawdopodobnie zabójstwo

Nie żyje ks. Jan Biernacki z Tarnawy, prawdopodobnie zabójstwo

Tarnawa. Ciało 70-letniego proboszcza w poniedziałek rano znalazła na plebanii siostra zakonna, która przyszła sprawdzić, dlaczego kapłan nie przyszedł odprawić
Read More
Dla Julii Adamczyk zagra zespół „Mafia”

Dla Julii Adamczyk zagra zespół „Mafia”

Jędrzejów. Dzisiaj nad zalewem odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Julii Adamczyk. Wystąpią zespoły „Hard Project” i „Mafia”. Julka Adamczyk z
Read More
Wreszcie będzie nowa nawierzchnia na ulicy Kadłubka

Wreszcie będzie nowa nawierzchnia na ulicy Kadłubka

Jędrzejów. Wreszcie rozpoczyna się kolejny etap modernizacji ulic na osiedlu Zamoście i za tzw. dziewiątym torem. Drugi etap przebudowy dróg na
Read More
Bieg po zdrowie i Dni Sędziszowa

Bieg po zdrowie i Dni Sędziszowa

Sędziszów. Burmistrz miasta oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w „V Sędziszowskim Biegu Po Zdrowie”. Rozpocznie się on
Read More
Mniejsze bezrobocie, więcej pieniędzy na jego zwalczanie

Mniejsze bezrobocie, więcej pieniędzy na jego zwalczanie

Powiat. Na koniec kwietnia br. w Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych 3131 osób bezrobotnych, to o 350 osób mniej niż
Read More

Dla Julii Adamczyk zagra zespół „Mafia”

herb_jedrzejowa

Jędrzejów. Dzisiaj nad zalewem odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Julii Adamczyk. Wystąpią zespoły „Hard Project” i „Mafia”.

Julka Adamczyk z Jędrzejowa cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Obecnie dziewczynka ma 5 lat – nie siedzi i nie chodzi, ma problem z utrzymaniem tułowia i kontrolą głowy. Skurcze spastyczne każdego dnia sprawiają jej ból. Rodzice Julki od dawna szukali metody, która oprócz codziennej rehabilitacji, będzie mogła jej pomóc w funkcjonowaniu. Podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka zakwalifikowano na terapię polegającą na podaniu komórek macierzystych. Cały jej koszt to 50 tys. zł, które są poza zasięgiem jej rodziców.

Wreszcie będzie nowa nawierzchnia na ulicy Kadłubka

zamoscie

Jędrzejów. Wreszcie rozpoczyna się kolejny etap modernizacji ulic na osiedlu Zamoście i za tzw. dziewiątym torem.

Drugi etap przebudowy dróg na Zamościu obejmuje ulice: Konarskiego, Osiedlową, Spółdzielczą, Reja, Słodową, Zamoście, Wspólną, Wincentego Kadłubka, Kolejową, Spokojną, Nową i Cichą. Gmina Jędrzejów otrzymała na ten cel dotację w wysokości 1 mln 441 tys. 608 zł z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020.

Bieg po zdrowie i Dni Sędziszowa

Sedziszow

Sędziszów. Burmistrz miasta oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w „V Sędziszowskim Biegu Po Zdrowie”. Rozpocznie się on 24 czerwca o godz. 10.

Dystans biegu wynosi 10,20 i 20,40 km. Trasę wyznaczają: ulice Sędziszowa – Sportowa, Kościelna, część Polnej, Marianowska, droga gminna przez sołectwo Marianów do drogi powiatowej w Tarnawie, droga powiatowa Tarnawa – Sędziszów do ulicy Gródek, ulica Gródek, ulica Sportowa (trasa 20,40 km pokonywana dwukrotnie). Bieg odbędzie się przy częściowym zamknięciu ruchu drogowego.

Istnieje możliwość zapisów w dniu biegu. Biuro zawodów znajdować się będzie na bazie rekreacyjnej przy ul. Sportowej 5.

24 czerwca rozpoczynają się również Dni Sędziszowa. do południa odbędzie się szereg imprez sportowych: zawody wędkarskie (godz. 6, zalew), zawody wędkarskie dla dzieci (godz. 13), turniej szachowy (godz. 9, SCK), „V Sędziszowski bieg po zdrowie” (godz. 10-13), mecz piłki nożnej (godz. 15-16.30).

Otwarcie Dni Sędziszowa nastąpi o godz. 16, zaplanowano program dla dzieci (godz. 16.30), występy dzieci i młodzieży (początek o godz. 17.30), pokazy walk karate (godz. 17.50), pokaz szermierski samurajskiej (godz. 18.40), Zespół „Wyszywanka” z Ukrainy wystąpi o godz. 19.10. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Piersi” (godz. 21). Jego występ poprzedzi koncert „Disco polo show” (godz. 20). Sobotni wieczór zakończy zabawa taneczna z zespołem „Gest”.

25 czerwca już po raz dziesiąty odbędzie się Festiwal Ludowy im. Stefana Ostrowskiego i Jana Jawora, podczas którego wystąpi 21 kapel i zespołów ludowych (początek o godz. 13). Tradycyjnie zaplanowano degustację potraw i wybór najlepszego dania regionalnego oraz najładniejszego stoiska, przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich. W ramach festiwalu odbędzie się też II Gminny Dzień Krwiodawstwa: oprócz akcji oddawania krwi, zaplanowano też wiele atrakcji dla krwiodawców. Wszystkie imprezy odbędą się w bazie turystyczno-rekreacyjnej.

Mniejsze bezrobocie, więcej pieniędzy na jego zwalczanie

pup

Powiat. Na koniec kwietnia br. w Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych 3131 osób bezrobotnych, to o 350 osób mniej niż cztery miesiące temu. Z kolei urząd zdobył niebagatelną kwotę ponad 18 mln zł na przeciwdziałanie temu zjawisku.

Z roku na rok spada bezrobocie w kraju, podobnie jest w Jędrzejowskiem. Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jędrzejowie w latach 2015-2017 wynosiła odpowiednio: 31 grudnia 2015 r. – 4238 osób, 30 kwietnia 2016 r. – 4138 osób, 31 grudnia 2016 r. – 3481 osób, 31 kwietnia 2017 r. – 3131 osób. Kobiety, w liczbie 1818 stanowiły 58,1 proc. ogółu bezrobotnych. W ewidencji PUP pozostawało 2813 osób zaliczanych do osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy i stanowiły one 89,8 proc. ogółu bezrobotnych.

Są wykonawcy, ale brakuje pieniędzy

11_listopada

Jędrzejów. 178 tys. zł brakuje w budżecie miasta, by rozpocząć remonty dróg gminnych na terenie miasta i gminy.

7 czerwca otwarto oferty zgłoszone do przetargu, ogłoszonego przez Urząd Miejski w Jędrzejowie na przebudowę gminnych dróg. Zamówienie podzielone jest na dziewięć części i obejmuje przebudowę: ul. Dr Kwarty; ul. mjr Gądzio Kosa – etap II; ul. Dygasińskiego i ul. Górnej w Jędrzejowie – etap II; ul. 11 Listopada i ul. A. Krajowej na działkę o nr ewid. 350/1; ul. Wilanowskiej w Jędrzejowie – wykonanie miejsc postojowych; ciągu drogowego na odcinku od ul. M. Konopnickiej do ul. Murawiec; drogi gminnej w Wólce i Sudole; budowę chodnika wzdłuż drogi gminnej nr 35 w Prząsławiu Małym (kolejny etap).

W co się bawić i gdzie? – pytają rodzice dzieci z osiedla Zachód

24389

Jędrzejów. Nasza czytelniczka upomina się o plac zabaw z prawdziwego zdarzenia na największym z jędrzejowskich osiedli.

– Plac zabaw w parku przy ul. św. Barbary jest znakomity, ale to zbyt daleko, by tam chodzić z osiedla Przypkowskiego. Tymczasem co jest u nas? Plac zabaw na placu obok „Stokrotki” jest w tragicznym stanie, urządzenia są stare, często nadgniłe, przez co niebezpieczne dla dzieci. Niby jest park przed os. Szansa, ale co to za park – ciemno, menele siedzą na ławkach, dla małych dzieci żadnego z niego pożytku. Owszem, są jakieś piaskownice, ale malutkie; przyjdzie kilkoro dzieci i już nie mogą się zmieścić.

Mieszkańcy proszą o uporządkowanie rozkładów jazdy

busik

Jędrzejów. Nasy czytelnicy zwracają uwagę, że rozkłady jazdy komunikacji publicznej na przystankach autobusowych są nieczytelne i nieaktualne, albo w ogóle ich nie ma.

– Osoby, które codziennie korzystają z komunikacji publicznej może wiedzą, o której jest odjazd jakiegoś autobusu lub busa, ale ci, którzy chcą się wybrać gdzieś po raz pierwszy, nieźle muszą się „nagłówkować”, by dowiedzieć się o godziny odjazdu. Tak nie może być, władze powinny coś z tym zrobić. W dużych miastach, gdzie liczba autobusów jest dużo większa niż u nas, jakoś sobie z tym radzą. W Jędrzejowie ten problem powinno się łatwiej rozwiązać, ale tak nie jest – mówią czytelnicy.

Jerzy Trela i Małgorzata Walewska wystąpią przed jędrzejowską publicznością

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jędrzejów. Już 1 lipca rozpocznie się 23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze oo. Cystersów. Wystąpi wielu znanych i lubianych artystów, m.in. aktor Jerzy Trela i światowej sławy śpiewaczka Małgorzata Walewska.

– Festiwal wpisuje się w rok św. Brata Alberta, dlatego koncert inauguracyjny dedykujemy właśnie postaci Adama Chmielowskiego. Wystąpią znani i lubiani aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela oraz sopranistka Ewa Warta-Śmietana. W tym roku każdy koncert festiwalowy będzie miał swoją myśl przewodnią. Na przykład na 15 lipca planujemy koncert pod tytułem „Chopin na strunach”, podczas którego zaprezentowane będą utwory tego kompozytora w aranżacji na gitarę, skrzypce i kontrabas – powiedział „Gazecie Jędrzejowskiej” Robert Grudzień, dyrektor artystyczny jędrzejowskiego festiwalu.

Znamy nazwiska nowych dyrektorów szkół

SP_Potok

Jędrzejów. Marta Zarzycka, nauczycielka wychowania fizycznego z Zespołu Szkół, wygrała konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5, powstającej na bazie Gimnazjum nr 1.

Konkursy na dyrektorów w niektórych placówka gminy Jędrzejów odbyły się 9 czerwca. Szkołą Podstawową nr 4 kierować będzie Anastazja Bogdał, która do tej pory była dyrektorem Zespołu Szkół. Była jedyną kandydatką. Natomiast o fotel dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 ubiegały się dwie kandydatki, wspomniana wyżej Marta Zarzycka oraz nauczycielka Gimnazjum nr 1 Dorota Mojecka.