Na przestrzeni 60 lat połączyła ich muzyka

Na przestrzeni 60 lat połączyła ich muzyka

Jędrzejów. Społeczna Szkoła Muzyczna świętowała jubileusz 60-lecia. Były występy obecnych i byłych uczniów oraz urodzinowy tort. Tego dnia, jak przez
Read More
Wsparcie materialne dla ochotniczych straży pożarnych

Wsparcie materialne dla ochotniczych straży pożarnych

Jędrzejów. 19 jednostek OSP z powiatu jędrzejowskiego, należących do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego, otrzymało po komplecie specjalnych ubrań strażackich tzw. UPS,
Read More
Czadoman wystąpi na Dniach Małogoszcza

Czadoman wystąpi na Dniach Małogoszcza

Małogoszcz. W sobotę, 16 czerwca o godz. 15.30 na stadionie Klubu Sportowego „Wierna” rozpoczną się Dni Małogoszcza. W programie występy przedszkolaków
Read More
Zbadaj kość, zanim powie dość

Zbadaj kość, zanim powie dość

Jędrzejów. 15 czerwca nasze miasto odwiedzi osteobus. Można w nim będzie wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy. Osteoporoza to choroba
Read More
Na terenie powiatu powstanie 12 siłowni zewnętrznych

Na terenie powiatu powstanie 12 siłowni zewnętrznych

Powiat. Sześć gmin z powiatu jędrzejowskiego: Imielno, Jędrzejów, Nagłowice, Oksa, Sędziszów i Słupia otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki
Read More

Wsparcie materialne dla ochotniczych straży pożarnych

Pozar_diament

Jędrzejów. 19 jednostek OSP z powiatu jędrzejowskiego, należących do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego, otrzymało po komplecie specjalnych ubrań strażackich tzw. UPS, które zakupiło Starostwo Powiatowe.

– W 2012 r., kiedy to przez nasz powiat przeszła niszcząca nawałnica, postanowiliśmy, że co roku będziemy wspomagać strażaków ochotników, kupując niezbędny sprzęt lub inne wyposażenie. W tym roku postanowiliśmy kupić specjalistyczne ubrania. Wydatkowalismy na ten cel blisko 40 tys. zł. Dobrze wyszkolony i wyposażony strażak z pewnością przybędzie szybko i sprawnie z pomocą. Na strażaków ochotników z naszego powiatu zawsze można liczyć – podkreślił starosta Edmund Kaczmarek.

Czadoman wystąpi na Dniach Małogoszcza

UG_Malogoszcz

Małogoszcz. W sobotę, 16 czerwca o godz. 15.30 na stadionie Klubu Sportowego „Wierna” rozpoczną się Dni Małogoszcza.

W programie występy przedszkolaków i uczniów ze szkół z terenu gminy Małogoszcz. Zaprezentują się także: Szkoła Muzyczna „Casio” i Dziecięca Schola „Boże Echo”. O godz. 17.30 rozpocznie się blok artystyczny Domu Kultury w Małogoszczu, wystąpią: zespół taneczny „Kaprys”, Studio Piosenki, Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy „Bochenianki”, Kapela Heńka oraz Zespół Pieśni i Tańca.

Zbadaj kość, zanim powie dość

Apteka

Jędrzejów. 15 czerwca nasze miasto odwiedzi osteobus. Można w nim będzie wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy.

Osteoporoza to choroba układu kostnego. Jej najgroźniejszymi następstwami są przede wszystkim pogorszenie się stanu tego układu, a także większa podatność do występowania złamań. To poważne zagrożenie, szczególnie dla osób starszych. Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na wdrożenie odpowiedniego postępowania leczniczego.

Na terenie powiatu powstanie 12 siłowni zewnętrznych

Nordic_walking

Powiat. Sześć gmin z powiatu jędrzejowskiego: Imielno, Jędrzejów, Nagłowice, Oksa, Sędziszów i Słupia otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę otwartych stref aktywności.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. W toku jego realizacji mają być wybudowane otwarte tzw. strefy aktywności, w których zamontowane zostaną m.in. siłownie zewnętrzne, sprawnościowe place zbaw dla dzieci oraz strefy relaksu i gier. W powiecie jędrzejowskim powstanie 12 takich stref.