82 krwiodawców w Sędziszowie i 52 w „Grocie”

23812

Powiat. W ostatnim czasie krew ofiarnie krew oddawali m.in. mieszkańcy Sędziszowa i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.

W Sędziszowie odbyła się już dwunasta akcja poboru krwi. Chętnych zgłosiło się aż 109 osób. Zostało zarejestrowanych 96 krwiodawców, a ostatecznie 82 krwiodawców oddało 36,90 litrów krwi.

– W tym roku oddaliśmy już 306,36 litrów krwi, a jeszcze jedna akcja odbędzie się już za tydzień, 7 grudnia. W tym roku oddaliśmy już 50 litrów krwi więcej niż ubiegłym roku. Za naszą ofiarność zostaliśmy docenieni przez Jerzego Stalmasińskiego, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Zakupił dla nas 6-litrowy podgrzewacz do wody. Już wkrótce będzie można po badaniach wypić kawę lub herbatę. 15 grudnia w Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się doroczna akademia z udziałem krwiodawców. W tym roku odznaczenia „Zasłużony honorowy dawca krwi” otrzyma 34 osób – informuje Władysław Zimny, prezes klubu HDK przy „Sefako” w Sędziszowie.

Akcja w ZSP nr 2 w Jędrzejowie cieszyła się większym zainteresowaniem niż przewidział organizator Włodzimierz Bugajski. Zabrakło artykułów regeneracyjnych – czekolad i soczków, które zostały dowiezione w późniejszym terminie i przekazane uczniom krwiodawcom. 52 uczniów z 11 klas szkoły oddało 23,40 litry krwi. Najliczniej były reprezentowane klasy 4 Tei (10 uczniów), 3 Tbe (9 uczniów) i 3 Tms (8 uczniów). Łącznie w czasie wszystkich 59. akcji w „Grocie” udało się zebrać 1189,35 litrów krwi.

Opiekunowie Szkolnego Klubu HDK nr 123 serdecznie zapraszają uczniów i absolwentów szkoły na jubileuszową 60. akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w środę, 17 stycznia 2018 r. w pracowni informatycznej w Centrum Kształcenia Praktycznego.